úterý 27. října 2015

Inspirace: Podzim

Barevné listí na stromech, sklizená úroda, vítr, ráno jinovatka, škrabání skel u aut, mrznoucí nosy a ruce... Podzim je tady v plné síle. A tak přišel čas pro tvoření s barevnými listy, s ořechovými skořápkami a dalšími věcmi, typickými pro podzim. Ale o tom až někdy příště - dneska o "úkolech", které naše holky milují.
Je to aktivita inspirovaná Montessori, ostatně listy, které jsou níže v plném rozlišení k dispozici, jsem našla na webu, na který odkazovala FB stránka Living Montessori Now. A protože se mi tyhle listy hodně líbily, rozhodla jsem se požádat autorku o svolení s publikací jejich české verze. Stalo se, takže listy jsou tady. 

     
E. vyrazila na lov části "úkolů" (R. je nemocná, tak měla smůlu) - se čtením úkolů jsem jí ještě pomáhala, ale řekla bych, že zimní úkoly, pokud nějaké budu dělat, už zvládne E. přečíst ostatním sama. A ještě že tak - na to, až bude ostatním číst nahlas, se už teď těší. Tak jen doufám, že jí to vydrží. :)

A co všechno se povedlo najít? Oranžové, žluté a červené listy nebyly problém, stejně jako pavučina. Praskání ohně posloucháme dnes a denně v kamnech, kaštany jsme sbírali při každé příležitosti. Šišky máme na zahradě, stejně jako houby, to bylo jednoduché. Dýni a jablka máme pravidelně, horká čokoláda ale byla v premiéře... :)

Jedním z výsledků podzimního "sběru" se staly podzimní truhlíky, které máme nově na oknech. A vypadá to, že by mohla vzniknout tradice tématických truhlíků podle toho kterého ročního období. Tak uvidíme, jestli to tak bude. :)


Žádné komentáře:

Okomentovat