pondělí 8. října 2018

Rosteme venku

Letošní rok je ve znamení náročnějšího všeho, než je u nás obvyklé. A protože mi přišlo, že nezvládám s holkama podnikat skoro žádné výpravy do přírody (zneužívám toho, že máme velkou zahradu), tak jsem se rozhodla zúčastnit se kurzu Rosteme venku, který pořádá sdružení Jděte ven a Tereza.

Kurz je online, tím pádem člověk nemusí nikam složitě jezdit, zařizovat hlídání, řešit, co a jak. To jsem v současné situaci velmi uvítala, protože prostě... Čas není, čas se musí udělat, ale povede se ho udělat jen na zlomek toho, co bychom chtěly. 


No a holky to vzaly rovnou po svém. Místo toho, aby si spořádaně vzaly první pracovní list, rovnou se vrhly na druhý. To je tak, když "nesahejte na ty papíry" prý neslyšely... :))

Díky tomu vznikla krásná paleta podzimních barev - těch, které se vyskytují u nás na zahradě. Zítra chci vzít paletu i do lesa, kam jedeme na jeden výukový program (pokusím se k němu napsat blog, snad se povede). A jsem zvědavá, jestli se jim takhle barevnou paletu povede poskládat i v lese. 

Těším se na další úkoly, tenhle jeden "mimo plán" mě dost nakopl k další aktivitě - vím třeba, že bych byla ráda, kdyby holky "paletu" nalepily na papír a uchovaly, což jsme dneska neudělaly. Naštěstí barevných květů máme na zahradě ještě pořád dost... :)

Žádné komentáře:

Okomentovat